انواع نمای کرتین وال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 بهمن 1397 در ساعت 15 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نوع شیشه ای نمای کرتین وال از پر استفاده ترین انواع نمای کرتین وال به حساب می آید که در زبان فارسی به دیوار پرده ای ترجمه می شود. که شفافیت و جداکنندگی در این معنی نهفته شده است. نمای کرتین وال خود یک سازه به حساب می آید و باری اضافی را از ساختمان متحمل نمی شود. و تنها نیرویی که بر نمای کرتین وال  وارد می شود وزن خودش بعلاوه بادی است که بر آن وارد می شود. طراحان و معماران ساختمانی از نمای کرتین وال به عنوان یکی از زیباترین انواع نمای شیشه ای مدرن نام برده اند. عایق بندی مناسب در نمای کرتین وال از مزایای اجرای نمای کرتین وال محسوب می شود و می توان این نما را با سایر انواع نما نیز ترکیب نمود. همچنین سرعت اجرای نمای کرتین وال بسیار بالا است و هزینه بالایی برای نگهداری و مراقبت نمی خواهد. همچنین نمای کرتین وال در برابر زلزله و باد بسیار مقاومت دارد و می توان از رنگ های متنوعی برای نمای کرتین وال شیشه ای استفاده نمود

نمای کرتین وال در انواع مختلفی تولید و اجرا می شود که در ادامه راجع به آنها توضیحاتی ارائه می کنیم.

نمای کرتین وال نیم لامل

این نوع از نمای کرتین وال از پروفیل های نیم لامل تشکیل شده است و دارای پروفیل هایی با عمق های مختلف می تواند باشد.  این نوع از اجرای نمای کرتین وال قابلیت باز شدن در را به سمت داخل ساختمان دارد.

نمای کرتین وال فریم لس

این نوع از نمای کرتین وال نیز تمام شیشه ای بوده و از پروفیل هایی با عمق های متفاوت می توان برای این سیستم استفاده نمود. این نوع نما برای ارتفاع های مختلف نما قابل اجرا می باشد و به راحتی قابل نصب و اجرا می باشد. این نوع از اجرای نمای کرتین وال با داشتن قاب آلومینیومی سبک، بسیار مقاوم می باشد و این نوع از سیستم  نمای کرتین وال بسیار مقرون بصرفه می باشد. این سیستم همچنین به خوبی آب بندی و هوابندی می شود.

نمای کرتین وال یونیتایز

نمای کرتین وال یونیتایز یکی از انواع جدید نمای کرتین وال به حساب می آید که عموماً از دیوارهایی آلومینیوم و شیشه ای با پنل هایی سنگی و فلزی ساخته می شود. اتصال نمای کرتین وال به سازه ساختمان بوده و بار بام بر روی نمای کرتین وال وارد نمی شود.

نمای کرتین وال U-Channel

در این نوع از نمای کرتین وال در میان لایه های شیشه ای که دو جداره و یا سه جداره هستند از اسپیسر مخصوص استفاده می شود. به همین دلیل می توان مدول های شیشه ای را به  لامل های عمودی و یا افقی متصل نمود.

نمای کرتین وال Face Cap

در این حالت شیشه بر روی ساختار لامل واقع می شود و درپوش هایی که وظیفه نگهدارنده دارند از خارج بر روی لامل قرار می گیرند. از لاستیک های EPDM نیز به منظور هوابندی و آب بندی در این نوع از نمای کرتین وال استفاده می شود. می توان در پوش را در مدل های مختلفی با عرض 5 سانتی متر بر روی دماغه لامل استفاده کرد.

 

شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت آکام گستر کیش تماس بگیرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :