اهمیت نمای ساختمان و اجرای نمای شیشه

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 22 خرداد 1398 در ساعت 10 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نمای ساختمان ها و زیبایی آن ها از یک زمانی بسیار مورد توجه معماران قرار گرفت و دلیل آن نیز مواجهه با نمای ساختمان در اولین برخورد با یک ساختمان می باشد و دلیل بعدی اهمیت نمای ساختمان این است که نمای ساختمان ها بخش اعظمی از نمای شهری را تشکیل می دهند. ولی به غیر از این که  نمای ساختمان باید زیبا باشد باید نکاتی را نیز در مورد آن رعایت نمود و آن عایق بودن نما در برابر گرما و سرما و همچنین سر و صدا می باشد. نمای یک ساختمان باید به راحتی تمیز شود و برای تمیزی آن نباید نگرانی وجود داشته باشد.

اجرای شیشه یکی از انواع نمای ساختمان

یکی از انواع نمای ساختمان که خصوصیات بالا را دارد اجرای شیشه می باشد. نمای شیشه ای علاوه بر این که نمایی مدرن محسوب می شود و بسیاری از افراد علاقمند به استفاده از این نمای به خاطر ظاهر شیک آن می باشند دارای مزایایی که در بالا به آن ها اشاره شد نیز می باشند.

البته بعد از این که از شیشه برای نمای ساختمان استفاده شد، نمای شیشه ای پیشرفت های قابل توجهی نیز داشته اند. نمای شیشه ای چند لایه که داخل آن ها از گازهایی استفاده شده باشد و یا در آن خلاء باشد از مزایای استفاده از انواع نمای شیشه ای می باشد که این نما را در برابر گرما و سرما و سر و صدا عایق می کند.

کمی درباره نمای کرتین وال

از دیگر انواع نمای شیشه ای نمای کرتین وال می باشد که دارای جایگاه ویژه ای در دنیا شده است. معماران بسیاری هستند که نمای کرتین وال برای نمای ساختمان ترجیح می دهند. یکی از دلایلی که معماران به استفاده از نمای کرتین وال روی می آورند قابلیت ترکیب کرتین وال با دیگر مصالح می باشد که می تواند نمای زیبایی را برای ساختمان شما ایجاد نماید. برای مثال برای طراحی نمای کرتین وال می توان آن را با سنگ های قدیمی و یا سرامیک خشک و یا آلومینیوم کامپوزیت و یا دیگر مصالح  ترکیب نمود.  

نمای کرتین وال می تواند از پیش ساخته شده باشد و یا می توانید بر اساس سلیقه خود نمای کرتین وال را برای ساختمان خود سفارش دهید. امکان سفارشی بودن نمای کرتین وال یکی از دلایلی می باشد که میزان استفاده از نمای کرتین وال و همچنین میزان استفاده آن را افزایش داده است. اجرای کرتین وال به روش های مختلفی برای انوع ساختمان قابل اجرا می باشد که در مقاله های قبلی به آن ها اشاره شد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :