اهمیت چسب سیلیکون در اجرای نمای کرتین وال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 30 تير 1398 در ساعت 15 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از زیباترین و مدرن ترین انواع نما که برای نمای ساختمان بسیار مناسب می باشد و بسیار هم مورد استقبال مردم و طراحان نمای ساختمان قرار گرفت نمای کرتین وال نام دارد. برای اجرای نمای کرتین وال باید از سیلیکون مخصوصی استفاده کرد که در ادامه درباره نوع سیلیکونی که باید مورد استفاده قرار بگیرد توضیحاتی ارائه می دهیم. پس با ما همراه باشید.

این که برای اجرای نمای کرتین وال  باید از چه چسبی استفاده شود از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد. یک سری چسب ها چسب کارتریجی هستند و برای کارهایی نظیر سرامیک و کاشی حمام به کار می روند و نمی توان از آن ها برای کارهای ظریف مانند شیشه استفاده نمود. برای استفاده از چسب برای نمای کرتین وال باید از چسب ویژه ای استفاده نمود که دارای ویژگی هایی باشد که برای استفاده در نمای کرتین وال مناسب باشد.

محاسن استفاده از سیلیکون مهندسی برای نمای کرتین وال

مهم ترین خاصیت سیلیکون مهندسی برای نمای کرتین وال این است که حالت چسبندگی و ارتجاعی بالایی دارد و در برابر نور آفتاب از خود مقاومت بالایی نشان می دهد بنابراین برای انتخاب سیلیکون باید کارفرما یا پیمانکار سیلیکونی را انتخاب نماید که برای استفاده برای نمای کرتین وال مناسب باشد همان طور که گفته شد چسب های کارتریجی که برای چسباندن کاشی و سرامیک استفاده می شود نمی تواند برای شیشه و یا نمای کرتین وال مناسب باشد.

فرق چسب سیلیکون مناسب برای نمای کرتین وال و چسب کارتریجی چیست

چسب سیلیکون مناسب برای نمای کرتین وال باید به گونه ای انتخاب شود که به خوبی به شیشه و فلز بچسبد و دارای مقاومت کششی بالایی باشد. همچنین با استفاده از چسب سیلیکون مناسب و مهندسی برای نمای کرتین وال، گازهایی که بع داخل شیشه تزریق شده اند دیگر به خارج از شیشه تخلیه نمی شوند. یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام تهیه چسب سیلیکون در نظر بگیرید این است که در برابر پرتو خورشید بتواند از خود مقاومت نشان دهد. تغییرات دمایی نیز نباید باعث شود تا چسب سیلیکون استفاده شده  در نمای کرتین وال کیفیت خودش را از دست بدهد. سیلیکون مهندسی دارای پایه ای اسیدی نیست بنابراین بوی شدیدی که چسب کارتریجی دارد را این چسب های مهندسی ندارند. همچنین این چسب ها برای استفاده در نمای کرتین وال دارای عمر بالایی است و برای مدت های طولانی می تواند در برابر هر نوع شرایط جوی مقاومت داشته باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :