تاریخچه نمای کرتین وال و نمای فریم لس

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 27 بهمن 1397 در ساعت 16 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

معمارانی که در زمینه معماری مدرن فعالیت می کردند اولین بار در قرن 19 میلادی به فکر ساخت نمای شیشه ای افتادند. اولین بار هم والتر گروپیوس نمایی را طراحی کرد و نام آن را کرتین وال گذاشت. نمای کرتین وال مورد توجه دانشگاه ایالات متحده قرار گرفت و از وی درخواست کردند تا در این دانشگاه مشغول به تدریس شود.

نمای کرتین وال در طول پنجاه سال گذشته نیز پیشرفت های بسیاری داشته و هر روزه از پیشرفت های بیشتری بهره مند شده است و هنوز هم مطالعات در زمینه بهتر اجرا شدن نمای کرتین وال ادامه دارد.

یکی از انواع نمای کرتین وال، اجرای نمای فریم لس  است. اجرای نمای فریم لس دارای مزایایی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

اجرای نمای فریم لس دارای ظرافتی خاص است که از بیرون ساختمان بسیار زیبا به نظر می رسد. همچنین نمای فریم لس باعث می شود تا بتوانید از بازشوی مخفی در نمای شیشه ای استفاده کنید که قابل مشاهده نمی باشد. از دیگر مزایای اجرای فریم لس می توان به تعویض راحت شیشه ها در صورت نیاز اشاره نمود. لرزه هایی که بر سازه اصلی ساختمان وارد می شود به این نمای شیشه ای وارد نمی شود و این مورد از نظر امنیتی برای ساختمان بسیار با اهمیت می باشد. این فریم های ظریف در برابر  زلزله واکنشی کاملاً مستقل دارند که این از بهترین مزایای این نمای شیشه ای می باشد. همچنین در این نوع از نمای کرتین وال می توانید از رنگ های مختلفی از شیشه  بر اساس سلیقه تان بهره بگیرید.

نمای فریم لس برای استفاده در نمای کرتین وال  بسیار کاربرد دارد زیرا این نوع از نمای کرتین وال دارای زیبایی منحصر بفردی بوده و همچنین به خوبی با استفاده از آزمایشات استاندارد آب بندی و هوابندی می شود که در مقالات قبلی به آن ها اشاره کردیم. همچنین نمای فریم لس به راحتی بر روی ساختمان قرار می گیرد و مدت زمان نصب کوتاهی دارد. در اجرای نمای فریم لس  ابتدا روی نمای ساختمان به خوبی زیرسازی می شود و سپس پروفیل های آلومینیومی بر روی آن قرار می گیرد. سطح این نوع از کرتین وال بوسیله لاستیک هایی هوابندی و آب بندی می شود و به این ترتیب نمای ساختمان به خوبی در برابر آب و باد محفوظ خواهد ماند. پنجره های در اجرای نمای فریم لس از بیرون دید ندارد و این از مزایای این سیستم محسوب می شود که بسیار هم مورد توجه طراحان نمای ساختمان قرار گرفته است.

نمای کرتین وال در برابر گرما و سرما عایق بسیار مناسبی به حساب می آید و بنابراین با استفاده از این نما در مصرف انرژی صرفه جویی قابل توجهی می شود. نمای کرین وال در برابر صوت نیز عایق بوده که به خصوص برای محیط های پر سر و صدا گزینه ای بسیار مناسب محسوب می شود. امکان کنترل دمای محیط در نمای کرتین وال وجود دارد. از آنجا که شیشه ای که برای نمای کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرد می تواند دو جداره و یا سه جداره نیز باشددر زمستان حرارت منزل را بهتر نگه می دارد و در تابستان نیز باعث می شور گرما به داخل ساختمان وارد نشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :