تکنولوژی پیشرفته شیشه در نمای کرتین وال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 7 فروردین 1398 در ساعت 13 : 38 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از مهم ترین قسمت هایی که نور خورشید را به خانه هدایت می نماید شیشه های منزل می باشد. بنابراین اینکه شیشه در نمای کرتین وال چگونه وری را به داخل منزل هدایت می نماید از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای انتخاب شیشه مناسب برای نمای کرتین وال باید شیشه ای مناسب انتخاب شود که باید با توجه به شرایط آب و هوایی این انتخاب انجام شود. نوع شیشه ای که برای نمای کرتین وال انتخاب می شود باید میزان مصرف انرژی را نسبت به نوع آب و هوا کاهش دهد.

شرایط مطلوب برای شیشه های نمای کرتین وال

اگر بتوان میزان نوری که به داخل ساختمان وارد می شود و همچنین میزام گرما را به داخل ساختمان تنظیم نمود می توان به خوبی از نمای کرتین وال استفاده بهینه کرد و از مزایای نمای کرتین وال بهره برد. برای نمای کرتین وال باید از شیشه ای استفاده کرد که  تا حد امکان مانع از ورود اشعه ماورای بنفش بشود. اشعه خورشید هنگامی که به شیشه برخورد می کند مقداری از آن جذب و مقداری از اشعه خورشید نیز از شیشه رد می شود. انرژی که به شیشه برخورد می کند به سه بخش تقسیم می شود مقداری از آن به شیشه جذب می شود و میزانی از ان هم از شیشه عبور می کند و یک بخش از انرژی خورشیدی نیز منعکس می شود.

انرژی که به شیشه نمای کرتین وال جذب می شود میزانی از آن توسط شیشه جذب شده و بخشی از آن نیز دوباره به انرژی گرمایی تبدیل می شود و قسمت دیگری نیز دوباره به بیرون منتقل می شود.

شیشه های مناسب برای نمای کرتین وال

شیشه هایی که در نمای کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرند دارای ضخامت های مختلف و انواع نوع پوشش می باشند که بر همین اساس عملکرد مناسبی را از خود نمایش می دهند. یکی دیگر از عواملی که باعث می شود تا عملکرد شیشه در نمای شیشه ای متفاوت رنگ شیشه می باشد. یکی از نکاتی که باید برای انتخاب نمای کرتین وال در نظر بگیرید این است که چه میزانی از نور به داخل ساختمان نفوذ نماید. میزان نور در نمای شیشه ای باید به اندازه ای باشد که  فضای داخل ساختمان روشن شود و دیگر نیازی به روشن کردن چراغ در محیط داخل ساختمان نباشد.

یکی دیگر از نکاتی که باید در اجرای شیشه نمای کرتین وال در نظر گرفت این است که میزان گرمایی که از نمای کرتین وال عبور می کند چه میزان باشد. شیشه های کرتین وال باید به گونه ای باشند که کمترین میزان انتقال حرارت را داشته باشند که در این شرایط در فصل زمستان کمترین هدر رفت گرما را خواهید.

تکنولوژی ساخت شیشه

شیشه ها با گذشت زمان پیشرفت زیادی داشته اند که از آن جمله می توان به افزایش استحکام شیشه و چند لایه کردن شیشه به روش های مختلف اشاره نمود که برای اجرای نمای کرتین وال بسیار مناسب می باشد. همچنین می توان برای کنترل کردن دما از پوشش های مناسبی برای شیشه استفاده نمود.

از دیگر مواردی که باید در استفاده شیشه کرتین وال در نظر گرفت میزان روشنایی و تهویه، میزان انتقال گرما و تبادل گرمایی، میزان تابش نور، اثر گذاری اشعه ماوراء بنفش، میزان عبور صدا، ایمنی شیشه نمای کرتین وال، قاب و آب بندی و زیبایی شیشه نمای کرتین وال می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :