درباره انواع شیشه برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی بیشتر بدانید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 2 تير 1398 در ساعت 10 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از زیباتری انواع مصالحی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد نمای شیشه ای می باشد. یکی از  مورد علاقه ترین مصالحی که طراحان داخلی از آن برای طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین نمای کرتین وال استفاده می کنند استفاده از شیشه در انواع و رنگ های مختلفی می باشد. شیشه در انواع متنوعی در بازار موجود می باشد و شما می توانید با مشورت با معمار و بر اساس سلیقه خودتان یکی از مناسب ترین نوع شیشه را انتخاب نمایید. برای نمای شیشه می توان از نمای کامپوزیت و نمای کرتین وال که هر کدام نوعی از نمای شیشه ای با ویژگی های مختص خود هستند استفاده نمود.

به جز این که از نمای کرتین وال  و نمای کامپوزیت می توان در نمای ساختمان استفاده نمود می توان از انواع شیشه نیز برای دکوراسیون داخلی استفاده نمود. شیشه در انواع مختلفی برای دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. شیشه طرح دار یکی از انواع شیشه برای طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. در شیشه های طرح دار نقوشی مختلف و متنوع استفاده شده است و همچنین در انواع رنگ ها می توان از آن ها در دکوراسیون داخلی استفاده نمود. شیشه می تواند به گونه ای طراحی شده باشد که چیزی از پشت آن دیده نشود. به این ترتیب علاوه بر این که از زیبایی شیشه بهره می گیرید محرمیت نیز حفظ خواهد شد.

شیشه رنگی

یکی دیگر از انواع شیشه که برای دکوراسیون داخلی شیشه رنگی می باشد که از اضافه نمودن اکسیدهای فلز به شیشه فلوت ایجاد می شود. با رنگی کردن شیشه ها میزان انتقال نور کمی تغییر پیدا خواهد کرد. استفاده از شیشه رنگ می تواند نمای بسیار زیبایی را در دکوراسیون داخلی ایجاد نماید.

شیشه رفلکس

شیشه رفلکس نیز یکی دیگر از انواع شیشه برای استفاده در نمای خارجی ساختمان می باشد. این نوع از شیشه گرما را منعکس می کند و دارای پوشش متالیک می باشد. از این شیشه به خاطر این که باعث کاهش مصرف انرژی در تابستان و زمستان می شوند شیشه سبز نیز گفته می شود. از این شیشه می توان برای ساختمان های مسکونی و اداری استفاده نمود. میزان نوری که این شیشه ها انتقال می دهند بسیار مناسب می باشند. همان طور که گفته شد شیشه رفلکس بیشتر برای نمای خارجی ساختمان استفاده می شود ولی طراحان داخلی حرفه ای می توانند از این شیشه در دکوراسیون داخلی نیز استفاده نمایند.

استین گلاس

شیشه ای که رنگارنگ بوده و در تکه های کوچک از رنگ های مختلفی استفاده می شود استین گلاس می گویند. استفاده از شیشه استین گلاس بیشتر برای طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این نوع شیشه برای پارتیشن بندی رستوران ها و هتل ها برای حفظ حریم نیز استفاده می شود. از مزایای استین گلاس می توان به جذب نکردن گرد و خاک اشاره نمود و این نوع از شیشه نیازی به نگهداری خاصی ندارد و اثر انگشت نیز بر روری آن نمی ماند.

شیشه ایمنی

این شیشه در هنگام ورورد ضربه از هم گسسته نمی شود و به اطراف پخش نشده و ایجاد خطر نمی کند.این شیشه در ویترین های مغازه و برای میز قهوه استفاده می شود. این شیشه  ها به شیشه ضد گلوله نیز معروف می باشد و همچنین به دلیل استحکامی که این نوع از شیشه دارد طراحان داخلی برای پله نیز از این نوع شیشه استفاده می کنند.

شیشه آکوستیک

این نوع از شیشه برای جلوگیری از عبور صدا بسیار مناسب می باشند. به خصوص استفاده ا ز این نوع شیشه برای محیط های پر هیاهوی شهری بسیار مناسب می باشد. این نوع از شیشه دوجداره بوده و به خاطر این که در بین آن از نوعی گاز استفاده می شود مانع از عبور سر و صدا می شود.

شیشه ذخیره کننده انرژی

تقریبا می توان گفت یک چهارم گرمایی که در خانه تولید می شود از راه پنجره ها به خارج از خانه منتقل می شود و این به این معنی می باشد که در فصل زمستان که گرما در خانه تولید می شود با استفاده از این نوع از شیشه مانع از رفتن گرما به خارج از ساختمان می شود. بنابراین با استفاده از این نوع از شیشه می توانید از هدر رفتن بخش قابل توجهی از انرژی جلوگیری نمود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :