سیستم های اجرایی نمای کامپوزیت برای نمای ساختمان

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 28 فروردین 1398 در ساعت 15 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نمای کامپوزیت به عنوان یکی از بهترین و زیباترین انواع نمای مدرن مورد استقبال بسیاری از افراد و طراحان قرار گرفته است. به جز این که نمای کامپوزیت دارای ظاهری زیبا می باشد و می توان در رنگ ها و ترکیب رنگ های مختلفی آن را اجرا نمود دارای مزایای فنی بسیاری نیز می باشد. اجرای نمای کامپوزیت به دو صورت امکان پذیر می باشد  که در ادامه درباره انواع روش های نمای کامپوزیت توضیحاتی ارائه خواهیم داد

اجرای نمای کامپوزیت به شکل ثابت یا فیکس

در این روش از اجرای نمای کامپوزیت بر روی نمای ساختمان زیرسازی با جنس آلومینیوم و یا اهن انجام می دهند و سپس پس از این که ورق های کامپوزیت را برش دادند، می توانند توسط پیچ و پرچ آن ها را بر روی زیرسازی که قبلاً انجام داده اند متصل نمایند. در این روش از اجرای نمای کامپوزیت مراحل اجرا به سرعت انجام می شود. مابین ورق هایی که بر روی نمای ساختمان نصب می شود فواصلی دیده می شود که هم باعث می شود آب به داخل نمای ساختمان نفوذ نماید و هم باعث می شود نمای کامپوزیت زیبا به نظر نیاید بنابراین بین ورقه های کامپوزیت از چسب های پلی اورتان و یا لاستیک سیلیکونی استفاده می شود و به این ترتیب نمای کامپوزیت هم آب بندی می شود هم باعث می شود ظاهری زیبا داشته باشد. هنگامی که از روش ثابت اجرای نمای کامپوزیت استفاده می شود می توان برای زیر سازی نمای کامپوزیت از آلومینیوم و آهن استفاده نمود.

مزایا و معایب استفاده از نصب نمای کامپوزیت ورق آلومینیوم

در روش ثابت نصب کامپوزیت ورق آلومینیوم سرعت نصب بسیار بالا می باشد و هزینه این نوع از نمای کامپوزیت کم تر می باشد. روش نصب برای در سیستم فیکس آسان تر می باشد و این یکی دیگر از مزایای نصب فیکس نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم می باشد.  

چسب هایی که در این روش برای آب بندی مورد استفاده قرار می گیرند در زمان کمی خراب می شود.  و در نتیجه ماندگاری نما تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. یکی دیگر از معایب نصب ثابت نمای کامپوزیت این است که از جایی که در زیرسازی از آهن و آلومینیوم استفاده می شود و ضریب انبساط آن ها با هم متفاوت می باشد بنابراین در برابر تنش هایی که برای ساختمان به وجود می آید اهن و آلومینیوم واکنش یکسانی از خود شان نمی دهند.

استفاده از سیستم هنگ در اجرای نمای کامپوزیت

بر روی ورق هایی که بر روی پروفیل های آلومینیومی نصب می شود شیارهایی وجود دارد که بر روی پروفیل های آلومینیومی به شکل ریلی قابل نصب می باشد.

مزایای استفاده از روش هنگ در نصب نمای کامپوزیت

آب بندی در این روش به شکل مکانیکی انجام می شود و نیازی به لاستیک و یا چسب سیلیکون در آن نمی باشد. برای این نوع از نما از آلومینیوم استفاده می شود و به همین ترتیب در برابر تنش هایی که برای ساختمان ایجاد می شود نما رفتاری یکسان نشان خواهد داد و در برابر ارزش ها و زلزله رفتار مناسبی از خود نشان می دهد. در کل می توان گفت که این روش از اجرای نمای کامپوزیت ماندگاری نمای کامپوزیت بیشتر می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت آکام گستر کیش تماس بگیرید و مشاوره لازم را در این زمینه و انتخاب نوع نما و روش اجرای نمای کامپوزیت دریافت نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :