قیمت نمای کرتین وال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 23 بهمن 1397 در ساعت 13 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای اجرای نمای کرتین وال می توان از پروفیل ساخت داخل و یا پروفیل ساخت ترکیه استفاده نمود که انتخاب یکی از این دو پروفیل بر اساس نظر کارفرما انجام می شود. بنابراین قیمت نمای کرتین وال نیز بر اساس انتخاب کارفرما متغیر خواهد بود. از آنجا که برای اجرای نمای کرتین وال از  شیشه هایی دوجداره استفاده می شود و در آن از گازی بی اثر استفاده می شود دارای کیفیتی بسیار مناسب برای نمای ساختمان می باشد. شرکت آکام گستر کیش برای جلب رضایت مشتریان از بهترین انواع شیشه برای اجرای نمای کرتین وال بهره می گیرد و همچنین در اسرع وقت کار اجرای نمای کرتین وال را به اتمام می رساند.

اجرای نمای کرتین وال در شکل ها و در ابعاد و با رنگ های مختلفی قابل اجرا می باشد که می تواند بر اساس سلیقه مشتری باشد و بر همین اساس قیمت نمای کرتین وال متغیر خواهد بود. قبلا برای نمای کرتین وال از قاب های فولادی استفاده می شد ولی هم اکنون به دلیل سبک بودن آلومینیوم از آلومینیوم برای نمای کرتین وال استفاده می شود. نمای کرتین وال تقریباً مستقل از نمای ساختمان اجرا می شود ولی در هر حال به سازه اصلی ساختمان متصل است. فریمی که برای نمای کرتین وال استفاده می شود به جز بار شیشه ها بار ساختمان را متحمل نمی شوند که این از خصوصیات مثبت استفاده از نمای کرتین وال برای ساختمان می باشد. در واقع وظیفه پروفیل ها این است که شیشه ها را در کنار هم قرار داده و بچیند.

انتخاب نوع نمای کرتین وال

برای اجرای نمای کرتین وال دو انتخاب در پیش رو دارید یکی کرتین وال یونیتایز و یا سیستم کرتین وال لامل. یونیتایز که از قاب به همراه شیشه ساخته می شود در کارخانه بر روی هم سوار می شود و سپس به محل اجرای پروژه منتقل شده و بر روی نمای ساختمان نصب می شود. این روش از اجرای نمای کرتین وال باعث می شود تا در کارخانه کارهای مربوط به کنترل کیفیتنمای کرتین وال انجام شود و به این ترتیب زمان اجرای نهایی تا حد قابل توجهی کاهش می یابد از این روش برای ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند بیشتر استفاده می شود ولی در نمای کرتین وال لامل قطعات به شکل قطعه قطعه به محل پروژه منتقل می شود و سپس بر روی ساختمان نصب می شود.

اجزای اصلی تشکیل دهنده نمای کرتین وال

کرتین وال از یک قاب اصلی از جنس آلومینیوم تشکیل می شود. از دیگر موادی که در اجرای نمای کرتین وال استفاده می شود عبارتند از شیشه، نوار برای درزبندی نمای کرتین وال، تقویت کننده های فولادی. همچنین به دلیل دوجداره بودن شیشه ها در نمای کرتین وال از گازی در بین دو جداره استفاده می شود که باعث می شود تا نمای کرتین وال در برابر یخ زدگی محافظت شود.

استفاده از قاب آلومینیومی در نمای کرتین وال

به دلیل محاسن زیادی که آلومینیوم نسبت به سایر مواد برای استفاده در قاب نمای کرتین وال دارد از آلومینیوم عموماً به این منظور استفاده می شود. آلومینیوم سبک بوده و در برابر انواع شرایط جوی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهد و همچنین برای نگهداری از آلومینیوم احتیاجی به کار خاصی در طول عمر آلومینیوم نیست. اما باید دانست که آلومینیوم به دلیل اینکه در برابر گرما رسانای خوبی محسوب می شود بنابراین هدررفت گرما از راه قاب نمای کرتین وال زیاد است که از معایب این سیستم به حساب می آید.

انواع شیشه در اجرای نمای کرتین وال

یکی از مواردی که بر روی قیمت نمای کرتین وال اثر می گذارد انتخاب نوع شیشه در اجرای نمای کرتین وال می باشد. شیشه هایی که برای نمای کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از شیشه های تک جداره، دوجداره، سه جداره و شیشه کم گسیل و شیشه سکوریت و شیشه هوشمند که برای انتخاب هر کدام باید مبالغ مختلفی را بپردازید.

شیشه دوجداره و سه جداره

برای شیشه های دوجداره و یا سه جداره از نوعی گاز بی اثر در بین آن ها استفاده می شود که باعث عایق شدن شیشه در برابر هد رفت گرما و سرما می شود. استفاده از این شیشه های به دلیل مزایایی که دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

شیشه کم گسیل

شیشه کم گسیل نیز یکی از انواع شیشه است که در نمای کرتین وال از آن استفاده می شود. در این شیشه از پوشش هایی که پایه فلزی دارند استفاده می شود که قابل رویت نمی باشد که بر روی یکی از سطوح و یا دو سطح اجرا می شود.  هدف از استفاده از این نوع شیشه کم کردن ضریب انتقال گرما و سرما از شیشه می باشد. این نوع شیشه به دلیل استفاده از پوشش پایه فلزی دارای شفافیت شیشه های معمولی نمی باشند و کمی مات هستند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :