مزایای نمای کرتین وال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 15 بهمن 1397 در ساعت 17 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نمای ساختمان یکی از مهم ترین بخش های معماری ساختمان به حساب می آید و از آنجا نمای ساختمان اولین چیزی است که در اولین برخورد با نمای ساختمان به چشم مراجع می آید زیبایی آن از اهمیت ویژه ای برای ساکنین برخوردار خواهد بود. نمای ساختمان در انواع مدرن و کلاسیک می باشد و  بر اساس نوع سلیقه می توان یکی از آن ها را انتخاب نمود.

یکی از انواع نمای مدرن که به دلیل محاسنی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است، نمای کرتین وال است که به نمای لامل نیز معروف می باشد. استواری نمای کرتین وال بر روی سازه کرتین وال بوده و هیچ بار اضافی را به نمای ساختمان وارد نمی کند. به عبارتی دیگر می توان نمای کرتین وال را جدا از ساختمان در نظر گرفت.

نمای کرتین وال نمایی شیشه ای می باشد که از بهترین و سبک ترین مواد در ساخت آن که برای نمای ساختمان مناسب باشد تشکیل شده است.

دلایل زیادی برای استفاده از نمای کرتین وال وجود دارد. اولین دلیلی که بسیاری از افراد تمایل به ساخت نمای کرتین وال دارند این است که نمای کرتین وال در برابر نفوذ آب به داخل ساختمان بسیار مقاوم بوده  همچنین مانع از ورود و خروج سرما از ساختمان می شود. همچنین آکوستیک بودن نمای کرتین وال از دیگر مزایای این نما محسوب می شود که برای مناطقی از شهر که دارای سر و صدای زیادی می باشد بسیار مناسب بوده و مانع از ورود انواع صدا به داخل ساختمان خواهد شد.

کیفیت بالا و سرعت اجرای نمای کرتین وال  از دیگر مزایای نمای کرتین وال می باشد که همه این ها باعث شده تا هزیه اجرای نمای کرتین وال بسیار مقرون به صرفه باشد. نمای کرتین وال را می توان در طرح ها و رنگ های مختلفی پیاده سازی نمود و این بسیار مورد توجه صاحبان ساختمان ها قرار گرفته است زیرا می توانند طبق سلیقه خود طرح و رنگ و یا ترکیبی از رنگ ها را برای نمای ساختمان انتخاب کنند.

مواد تشکیل دهنده نمای کرتین وال

سبک بودن نمای کرتین وال به موادی بر می گردد که در آن مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از آلومینیوم که آلیاژی سبک به حساب می آید به همراه شیشه باعث شده تا نمای کرتین وال نمایی سبک و مناسب برای نمای ساختمان باشد و در برابر انواع لرزش های ساختمان و یا در برابر زلزله واکنش مناسبی را از خود بروز دهد. به جای استفاده از شیشه برای نمای کرتین وال گاهی از سنگ و فلزات نیز در نمای کرتین وال استفاده می شود که این نیز از دیگ مزایای نمای کرتین وال به حساب می آید.

استفاده از نور خورشید با استفاده از نمای کرتین وال

یکی از مورد خصوصیات مورد توجه نمای کرتین وال این است که می تواند نور خورشید را در طول روز به خوبی به داخل ساختمان هدایت کند و رفلکس بودن  نمای کرتین وال باعث می شود تا بدون نیاز به پرده در طول روز به داخل ساختمان دید نداشته باشید.

بیشترین ارتفاع مناسب برای نمای کرتین وال

از نظر فنی و نوع ساختار نمای کرتین وال این نما برای ارتفاعاتی پایین 20 متر مناسب می باشد و با در نظر داشتن طریقه اتصال شیشه و میزان تحملی که شیشه دارد مدول ها باید در ارتفاع کوتاه در نظر گرفته شوند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :