معایب و مزایای استفاده از نمای کامپوزیت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 21 فروردین 1398 در ساعت 11 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از آن جا که نمای کامپوزیت از ورقه های کامپوزیتی آلومینیومی تشکیل شده است به آن نمای کامپوزیت می گویند. رویه پوشش نمای کامپوزیتی از آلومینیوم تشکیل شده است که حداکثر ضخامت آن 4 میلی متر می باشد.

به دلایل زیبایی و مزایایی که نمای کامپوزیت دارد این نما از طرفداران بسیار زیادی برخوردار شده است. اجرای نمای کامپوزیت به راحتی انجام می شود و این یکی از دلایلی است که نمای کامپوزیت از طرفداران دارد. همچنین رنگی که برای نمای کامپوزیت در نظر گرفته می شود می تواند بسیار متفاوت و یا به صورت ترکیبی باشد.

در کجا می توان از نمای کامپوزیت استفاده کرد

از نمای کامپوزیت می توان برای ساختمان های مسکونی و یا تجاری و اداری و یا دیگر انواع ساختمان استفاده نمود و این به دلیل کیفیت و کاربردی بودن این محصول می باشد و در تمام دنیا از این نوع نما استفاده می شود.

نمای خارجی ساختمان

برای انواع تابلوی تبلیغاتی، نمای داخلی فروشگاه ها و دیواره های آشپزخانه می توان از کامپوزیت استفاده کرد. نمای بیرونی بانک ها و فرودگاه و بسیاری دیگر از این قبیل موارد می توان از نمای کامپوزیت استفاده نمود.

مزایای نمای کامپوزیت

  • وزن کم نمای کامپوزیت یکی از مهم ترین مزایای استفاده از نمای کامپوزیت می باشد
  • نمای کامپوزیت در برابر سر و صدا عایق بسیار مناسبی محسوب می شود
  • نمای کامپوزیت در هر رنگی که کارفرما بخواهد قابل اجرا بوده که این یکی از مزایای مهم نمای کامپوزیت محسوب می شود
  • نگه داری آسان نمای کامپوزیت و شستشوی راحت نمای کامپوزیت از دیگر محاسن استفاده از نمای کامپوزیت می باشد.
  • نمای کامپوزیت مقاومت بالایی در زمینه هر گونه شرایط جوی دارد و در برابر فشار باد تخریب نمی شود.

معایب استفاده از نمای کامپوزیت

نصب نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم  احتیاج به افرادی دارد که در این زمینه تبحر لازم را داشته باشند تا در نصب نمای کامپوزیت دچار مشکل نشوند. همچنین نمای کامپوزیت دارای هزینه نصب بالایی می باشد که از دیگر معایب نمای کامپوزیت محسوب می شود.

روش نصب نمای کامپوزیت

روش نصب ثابت،  نصب ریلی، نصب غیر استاندارد و نصب ثابت جدید از انواع روش های نصب نمای کامپوزیت می باشد.

روش نصب ثابت

این روش از نصب نمای کامپوزیت که نیاز به زمان کمی نیز دارد و در این روش نصب ورقه های کامپوزیت برش خورده و بر روی زیرسازی نمای کامپوزیت پیچ می شوند. در این روش بین ورقه های کامپوزیت شیارهایی باقی می ماند که برای حفظ زیبایی آن از چسب سیلیکون و یا درزگیرهای پلاستیکی استفاده می شود.  زیرسازی در این روش می تواند از آلومینیوم و یا آهن باشد.

نصب ریلی نمای کامپوزیت

این نوع نصب از استانداردترین روش های نصب نمای کامپوزیت می باشد. قیمت اجرای نمای کامپوزیت ریلی از روش نصب ثابت نمای کامپوزیت بیشتر می باشد. در سیستم نصب ریلی نمای کامپوزیت از پروفیل هایی استفاده شده است که ناودانی آلومینیوم نامیده می شود و به وسیله نبشی که دارای سوراخ هایی می باشد با پیچ  و مهره بر روی پلیت ها جوش داده می شوند و ناودانی های کوچک که شامل پین فلزی می باشند که ضد زنگ نیز می باشند داخل ناودانی اصلی قرار داده می شوند.

روش نصب نمای کامپوزیت به شکل غیر استاندارد

نصب غیر استاندارد نمای کامپوزیت در ایران انجام می شود. در این روش از نصب نمای کامپوزیت پروفیل های L و H توسط پیچ و پرچ بر روی زیرسازی فلزی ثابت شده و سپس ورقه ها را به شکل کشویی داخل پروفیل های قرار می دهند. در این روش امکان آب بندی  وجود نداشته و در صورتی که هر یک از پنل ها خراب شود باید کل پنل های متصل از هم باز شوند و در کل این روش کاملاً برای نصب نمای کامپوزیت غیر استاندارد می باشد.

روش نصب نمای کامپوزیت ثابت جدید

در این روش برای نصب نمای کامپوزیت از زیر سازی به شکل آلومینیومی استفاده می شود که می تواند قوطی و یا نبشی هایی با ابعاد 40 در 40 باشند. اجرای این روش از نمای کامپوزیت نیز به شکل ثابت انجام می شود. در واقع این روش به شکل ترکیبی از روش ثابت و ریلی می باشد

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :