نحوه اجرای نمای کرتین وال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 17 بهمن 1397 در ساعت 9 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نمای کرتین وال به عنوان یکی از پیشرفته ترین نمای شیشه ای می باشد. برای اجرای نمای کرتین وال دو عامل در نظر گرفته می شود که یکی از عوامل مربوط به مسائل استاتیکی می باشد و دیگری مربوط به خطوطی می باشد که توسط معمار بر روی نمای کرتین وال پیش بینی می شود.

روش استیک برای اجرای نمای کرتین وال

در این روش از اجرای نمای کرتین وال بخش اعظم کار در محل ساختمان انجام می شود. اتصالاتی مانند وصل نمودن پروفیل های عمودی آلومینیومی به استراکچر به وسیله براکت های گالوانیزه و یا استیل و نصب کردن پروفیل های افقی بر روی این پروفیل ها در محل پروژه انجام می شود. در این روش از اجرای کرتین وال نسبتاً زمان زیادی مورد نیاز می باشد.

اینکه اجرای نمای کرتین وال به چه روشی انجام شود به استحکام و خطوط شیشه ها وابسته است. اجرای نمای فریم لس برای نمای کرتین وال امکان پذیر است و یا با استفاده از روش U-Channel  و با فریم انجام شود. نمای کرتین وال برای ارتفاعات بالا با توجه به نکات فنی مناسب نمی باشد و همچنین ارتفاع مدول ها ترجیحاً باید کم باشد. هر چه میزان بار بیشتر باشد ارتفاع مدول در اجرای نمای کرتین وال باید کم تر در نظر گرفته شود.

اجرای نمای کرتین وال با فریم

اجرای نمای کرتین وال با این روش از استحکام مناسبی برخوردار می باشد و شیشه در کارخانه بر روی فریم هایی که غالباً از جنس آلومینیوم می باشد سوار می شوند و به این ترتیب به شکل آماده بر روی مدول هایی که از لامل های افقی و عمودی تشکیل شده اند نصب می شوند. ای روش از اجرای نمای کرتین وال سرعت عمل اجرا را تاحد زیادی بالا می برد.

سیستم های در پوش دار

سیستم درپوش دار در اجرای نمای کرتین وال زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که نمای شیشه ای کرتین وال دارای خطوطی نمایان باشد. که این روش از اجرای نمای کرتین وال خود به دو بخش نیمه درپوش و یا درپوش دار کامل تقسیم می شود. در ای سیستم از اجرای نمای کرتین وال   لامل ها مانند قبل نصب می شوند و پس ازنصب شیشه ها زهوارها توسط درپوش های همرنگ پروفیل پوشیده می شوند. ولی در نمای کرتین وال نیمه در پوش دار فقط یکی از زهوارها که یا افقی هستند و یا عمودی پوشانده می شوند و مابقی به منظور جلوگیری از نفوذ آب توسط لاستیک های درزگیر مناسب این کار پوشش داده می شوند. این روش از اجرای نمای کرتین وال نسبت به روش قبلی که استیک نام داشت جدید بوده و به تبع دارای مزایای بیشتری بوده و  بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

می توان از مزیت های مهم در اجرای این روش از نمای کرتین وال به نامساوی قرار گرفتن مدول ها اشاره نمود که به لحاظ معماری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. روش های مختلفی برای اجرای نمای کرتین وال با این روش وجود دارد ولی قوانینی که همه این روش ها از آن پیروی می کنند قوانین ثابتی است. در این روش به جهت نیاز به محاسبات معماری نمای کرتین وال در کارخانه تولید می شود و سپس برای نصب به محل پروژه منتقل می شود.

براکت های مخصوص در محل پروژه از قبل نصب شده و پنل ها به آن ها متصل می شوند و در نهایت هم هوابندی و آب بندی برای نمای کرتین وال انجام می شود

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :