نمای کرتین وال و نمای شیشه ای چه تفاوتی دارند

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 15 ارديبهشت 1398 در ساعت 11 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

به نمایی کرتین وال می گویند که نمای خارجی آن فقط شیشه باشد و از هیچ سازه ای دیگر برای آن استفاده نشده باشد. نمای کرتین وال هم به لحاظ عملکرد و هم به لخاظ زیبایی دارای محبوبیت فراوانی می باشد. برای استفاده از نمای شیشه ای راه های مختلفی دارد ولی نمای کرتین وال دارای ویژگی های بسیار مناسبی برای استفاده بر روی نمای ساختمان می باشد.

در اینجا مزایا و معایبی که به هر دو سیستم نمای کرتین وال و نمای شیشه ای وارد می باشد را بیان می کنیم.      

تفاوت هزینه در نصب نمای کرتین وال و نمای شیشه ای

برای این که از نمای شیشه ای  برای نمای ساختمان استفاده شود هزینه ای نصف آن مقداری را خواهید پرداخت که برای نصب نمای کرتین وال یونیتایزد شده پرداخت می نمایید. علت این که هزینه نصب و راه اندازی نمای کرتین وال بیشتر از نمای شیشه ای دو جداره می باشد این است که برای نصب نمای کرتین وال احتیاج به تیمی متخصص می باشد و راه اندازی نمای کرتین وال سخت تر از نمای شیشه ای می باشد. همچنین برای اجرای نمای کرتین وال احتیاج به ابزاری گران قیمت وو ماشین آلات سنگین می باشد اما برای نمای شیشه ای ابزاری ساده مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای شیشه نیز بسیار راحت تر از نمای کرتین وال می باشد.

تفاوت در ساختمان نمای کرتین وال و نمای شیشه ای

از آن جا که در نمای کرتین وال نما باری اضافی به جز بار خودش و فشار هوا را تحمل نمی کند بنابراین ساختار پیچیده ای نسبت به نمای شیشه ای دارا می باشد.

همچنین از دیگر تفاوت هایی که می توان برای نمای کرتین وال و اجرای شیشه بیان نمود این است که نمای کرتین وال در برابر زلزله و وزش باد زیاد مقاومت بالاتری نسبت به نمای شیشه ای دارا می باشد. همچنین نگهداری و تعمیر برای کرتین وال پایین تر از نمای شیشه ای می باشد.

تفاوت در نصب نمای کرتین وال و نمای شیشه ای

اجرای نمای شیشه ای در میان دال بتنی تقویت شده واقع می شوند ولی برای نمای کرتین وال، کرتین وال تکیه  به دال های بتنی کرده و از آن ها آویزان می شوند.

نمای کرتین وال از بیرون بر روی ساختمان نصب می شود ولی نمای شیشه ای از داخل قابل نصب و تنظیم می باشد.

کاربرد نمای شیشه ای و نمای کرتین وال

نمای شیشه ای بیشتر برای ساختمان مسکونی و نمای کرتین وال برای مجتمع تجاری استفاده می شود. نمای کرتین وال به شکل یک پارچه بر روی نمای ساختمان نصب می شوندو برای استفاده بر روی بالکن استفاده از نمای کرتین وال مناسب نمی باشد. یکی دیگر از دلایلی که از نمای کرتین وال برای ساختمان مسکونی کم تر استفاده می شود این است که هزینه نمای کرتین وال برای منزل زیاد مقرون بصرفه نمی باشد.

نمای شیشه ای نسبت به نمای کرتین وال ساختاری ضعیف تری دارد بنابراین باید نمای شیشه ای در قسمت های کوچک تری ساخته شود که باعث عدم زیبایی نمای شیشه ای نسبت به نمای کرتین وال می شود. همچنین ای فواصل می تواند خطرات بیشتری را برای نمای ساختمان ایجاد نماید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :