نکاتی درباره دکوراسیون اداری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 2 مرداد 1398 در ساعت 12 : 57 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از مهم ترین اصول برای یک اداره و یا یک شرکت نوع دکوراسیون آن می باشد. دکوراسیون اداری یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار بر روی راندمان کاری کارمندان می شود و این در صورتی است که اصول لازم در نوع دکوراسیون اداری رعایت شده باشد. همچنین در هنگام مراجعه ارباب رجوع به اداره و یا شرکت در صورتی که دکوراسیون اداری به خوبی طراحی شده باشد حس خوبی را به مراجع انتقال می دهد.

با توجه به نوع کاری که در شرکت یا اداره انجام می شود نوع دکوراسیون داخلی باید متفاوت باشد که یک شرکت طراحی با توجه به دانش کافی که در این زمینه دارد می توانند بهترین نوع دکوراسیون اداری را به شما پیشنهاد دهد. چنانچه شرکت و یا اداره دارای لوگو می باشد بهتر است از رنگ لوگو به عنوان رنگ سازمانی در دکوراسیون اداری بهره بگیرید.

اهمیت نورپردازی در دکوراسیون اداری

نوع نورپردازی تاثیر قابل توجهی بر روی کارمندان می گذارد و باعث می شود تا کارمندان با انگیزه ای بیشتر از قبل به کار بپردازند. در صورتی که محل کار شما دارای نور کافی نباشد باعث می شود تا کارمندان احساس خستگی در چشم کنند و به این ترتیب راندمان کاری کاهش پیدا می کند در صورتی که اگر از نور مناسب و کافی در محیط کار بهره بگیرید بهره وری در کارمندان و کارکنان افزایش خواهد یافت.

انواع نورپردازی در محیط اداری

نورپردازی عمومی یکی از انواع نورپردازی در دکوراسیون اداری می باشد که به شکل کلی فضای کار را روشن می کند.

یکی دیگر از روش های نورپردازی در دکوراسیون داخلی یک محیط کار نورپردازی تاکیدی می باشد که با استفاده از این روش نورپردازی می توان توجه افراد را به بخشی از محل کار جلب نمود.

نورپردازی وظیفه ای نیز به عنوان یکی دیگر از روش های نورپردازی، سطح کار را روشن می کند و نورپردازی تزئینی نیز باعث می شود تا فضای کار زیباتر به نظر برسد. در صورتی که محل اداره و یا سالن دارای مساحت زیادی می باشد نورپردازی باید از مرکز ساختمان شروع شود زیرا در اطراف ساختمان پنجره برای روشنایی وجود دارد و کمتر نیاز به نور اضافی نسبت به مرکز ساختمان می باشد.

یکی دیگر از نکاتی که باید در نورپردازی ساختمان اداری در دکوراسیون داخلی به آن توجه نمود این است که نباید نورپردازی به گونه ای طراحی شود که مستقیم به چشم کارمندان تابیده و چشم را ازار دهد.

مبلمان در دکوراسیون اداری

یکی از مهم ترین قسمت ها در دکوراسیون اداری مبلمان اداری می باشد. که علاوه بر اینکه باید به گونه ای باشد که فضا را زیبا به نمایش بگذارد باید باعث راحتی کارمندان و ارباب رجوع نیز باشد. از بخش های مبلمان محیط اداری می توان به صندلی اداری، میز مدیریت و میز منشی و قفسه های مورد نیاز و مواردی از این قبیل اشاره نمود. برای انتخاب رنگ مبلمان باید رنگ سازمانی را در نظر بگیرید و بر آن اساس مبلمان را انتخاب و یا سفارش دهید. یکی دیگر از نکاتی که باید برای مبلمان اداری در نظر بگیرید فضایی است که در اختیار دارید. برای مثال اگر محیط اداره و یا شرکت شما کوچک باشد باید از مبلمان هایی با ابعاد کوچک استفاده نمایید.

تاثیر گیاهان بر روی دکوراسیون داخلی اداره

می توان گفت برای داشتن فضایی سرزنده و شاداب گیاهان نقش بسزایی در طراحی دکوراسیون داخلی اداره خواهند داشت. استفاده از گل و گیاه در محل های مناسب باعث می شود تا حس طراوت به کارمندان تزریق شود و همچنین در پاکیزگی هوا تاثیرگذار می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :