نکاتی درباره پارتیشن بندی در دکوراسیون داخلی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 5 مرداد 1398 در ساعت 13 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای جداسازی قسمت های مختلف در یک محیط از پارتیشن بندی می توانید استفاده نمایید. پارتیشن می تواند ثابت و یا متحرک باشد. برای دفاتر و شرکت ها پارتیشن ثابت می تواند گزینه ای مناسب باشد و برای محیط کوچک استفاده از پارتیشن متحرک کارایی دارد. پارتیشن متحرک را دارای وزن کمی است تا بتوان به راحتی آن را جا به جا کرد.

انواع پارتیشن بندی

پارتیشن ها در جنس های مختلفی ساخته و تولید می شوند یکی از انواع پارتیشن بندی چوب می باشد. پارتیشن از جنس ام دی اف، فلزی و شیشه ای از دیگر انواع پارتیشن بندی در دکوراسیون داخلی  در ادارات و شرکت ها می باشد. یکی از پر طرفدارترین انوع پارتیشن، پارتیشن چوبی می باشد که با تنوع زیادی در کارخانه ها تولید می شود. ولی سایر انواع پارتیشن نیز دارای محاسنی برای دکوراسیون داخلی می باشند. برای مثال پارتیشن ام دی اف دارای قیمت پایین تری نسبت به پارتیشن چوبی می باشد و پارتیشن شیشه ای زمان کمتری برای ساخت می خواهد.

پارتیشن بندی در منزل

در دکوراسیون داخلی منزل نیز می توانید از پارتیشن بندی استفاده کرده و قسمت های مختلف منزل را از هم جدا کنید. می توان انواع طرح های زیبا را بر روی این نوع پارتیشنن بندی ایجاد نمود و به این ترتیب می توان از کمترین فضا بیشترین استفاده را برای طراحی دکوراسیون داخلی خود به زیبایی استفاده کنید.

پارتیشن تک جداره

استفاده  از پارتیشن تک جداره در خانه ها بیشتر استفاده دارد و به همین دلیل هم در تنوع مختلفی طراحی و ساخته می شود. پارتیشن تک جداره نسبت به دوجداره فضای کمتری را اشغال می کند و دلیل آن هم ضخامت کم پارتیشن تک جداره می باشد. از عیب های پارتیشن تک جداره می توان به عایق نبودن پارتیشن تک جداره نسبت به دو جداره اشاره نمود.

پارتیشن دوجداره

برای محیط های اداری پارتیشن دوجداره کاربرد بیشتری دارد. پارتیشن دوجداره در برابر گرما و سرما و صدا عایق خوبی محسوب می شود و این یکی از دلایل مناسب بودن پارتیشن دوجداره برای شرکت ها و محیط های اداری می باشد.

ویژگی های پارتیشن خوب

یک پارتیشن خوب باید از هم تفکیک پذیر باشد تا بتوان در صورت نیاز و خرابی به راحتی بخشی از آن را با بخشی دیگر تعویض نمود. یکی دیگر از خصوصیاتی که باید در مورد پارتیشن به آن توجه داشته باشید این است که بتوان بر روی آن کمد نصب نمود و همچنین باید دارای جایگاهی برای عبور سیم و کابل داشته باشد.

پارتیشن چوبی

پارتیشن می تواند دارای سبک مدرن و یا کلاسیک باشد که برای پارتیشن کلاسیک نوع چوبی آن بسیار مناسب است و همچنین پارتیشن چوبی دارای طرح  های مختلفی می باشد و می توانید بر اساس سلیقه یکی از مناسب ترین آن ها را انتخاب نمایید.

پارتیشن شیشه ای

این نوع پارتیشن به عنوان یک پارتیشن مدرن بیشتر برای ادارات مناسب می باشد. از مزایای پارتیشن شیشه ای می توان به این اشارهنمود که با استفاده از پارتیشن شیشه ای نور را از دست نمی دهید

پارتیشن فلزی نیز یکی دیگر از انواع پارتیشن می باشد که دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع پارتیشن می باشد و در ایران به خصوص در محیط اداری بسیار کم مورد استفاده قرار  می گیرد زیرا کارایی چندانی برای چنین محیطی ندارد.

شرکت آکام گستر کیش اقدام به ارائه کلیه خدمات در زمینه انواع مختلف نموده است و همچنین در زمینه نمای ساختمان از جمله نمای کرتین وال و نمای کامپوزیت فعالیت می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :