ورق کامپوزیت آلومینیوم در نمای کامپوزیت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 19 خرداد 1398 در ساعت 10 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم از دو ورق آلومینیوم نازک با ضخامت های تقریبی 3 تا 0.5 میلی متر تشکیل شده است که به هم متصل شده اند تشکیل شده است.لایه خارجی تشکیل دهنده ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم آستر اپوکسی رزین و همچنین یک لایه PVDF می باشد که برای ثابت کردن رنگ از آن استفاده می شود.

 ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم که برای نمای کامپوزیت  نیز  از آن استفاده می شود دارای هسته ای غیر آلومینیومی می باشد.  به غیر از این که از ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم برای نمای کامپوزیت استفاده می شود از آن همچنین به عنوان علایم و عایق استفاده می شود. ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم را می توان با هر رنگی پوشش داد و نقاشی نمود. می توان بر روی نمای کامپوزیت از انواع رنگ ها برای ایجاد طرح چوب و یا مرمر استفاده نمود.

چرا از ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم در مای کامپوزیت استفاده می شود

از آن جا که ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم  در برابر گرما و سرما و رطوبت و در برابر اشعه ها خورشید مقاومت بالایی دارد و همچنین به دلیل موادی که در ساخت آن استفاده شده است  در برابر حریق نیز بسیار مقاوم می باشد بنابراین می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده برای نمای ساختمان باشد از این روست که ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم به عنوان نمای کامپوزیت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از بهترین انواع نمای ساختمان برای محیط های گرمسیری و مرطوب نمای کامپوزیت می باشد زیرا به دلیل اینکه در ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم از پلی اتیلن فشرده شده تشکیل شده است بنابراین در برابر این شرایط جوی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهد. همچنین آلومینیوم خود نیز از مقام ترین آلیاژها در برابر گرما و تابش اشعه خورشید می باشد و در برابر رطوبت بالای هوا زنگ نمی زند.

استفاده از ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم در نمای کامپوزیت می تواند در ابعاد مختلفی انجام شود و می توان به این ترتیب طرح های زیادی را در نمای کامپوزیت پیاده سازی نمود. از آن جا که می توان از طرح ها و رنگ های مختلفی در نمای کامپوزیت استفاده نمود بنابراین بسیار مورد استقبال معماران نمای خارجی ساختمان ها قرار گرفته است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :