صفحه اصلی
خدمات آکام گستر کیش
دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی:

برای بهینه سازی و ایجاد تغییرات در بخش های داخلی ساختمان،  مجموعه عملیات هایی به کار گرفته میشود که فضای دکوراسیون داخلی از لحاظ رنگ، نور، ساختار و چیدمان دستخوش تغییرات زیادی میشود. نسبت به نوع کاربری ساختمان راه حل هایی در نظر گرفته میشوند که سهولت استفاده ساکنان را به همراه خواهد داشت. همچنین فضای بسیار زیبایی نیز برای ساکنین پدید می آید.

طرح  و رنگ هایی که برای طراحی داخلی در نظر گرفته میشوند بسیار هماهنگ هستند که مشوق تمامی اصول قابلیت محیطی میباشند. یک طراح داخلی بسیار فراتر از روانشناسی های محیطی عمل میکند و به همین دلیل نتیجه کار بسیار خلاقانه و زیبا خواهد شد. در طراحی داخلی متناسب با نوع فضا که ممکن است هتل، فروشگاه،‌ مدارس، بیمارستان و فضاهای مسکونی باشد عمل میشود.

شرکت آکام گستر کیش بهترین مشاور در زمینه :

 • طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان های کلاسیک تا مدرن
 • طراحی و دکوراسیون داخلی هتل، بیمارستان، فرهنگسرا، بانک
 • طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی
 • طراحی و دکوراسیون دفترهای اداری
 • طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان های مسکونی
 • طراحی و دکوراسیون اتاق کار، اتاق خواب و اتاق کودک
 • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در رستوران و کافی شاپ ها
 • طراحی و راه اندازی آشپزخانه های صنعتی
 • طراحی و راه اندازی سونت، جکوزی و استخر
 • ساخت محوطه برای استخرهای روباز
 • طراحی و اجرای شومینه های کلاسیک
 • طراحی و راه اندازی پارتیشن های مدرن و کلاسیک
 • مشاوره برای خرید انواع لوازم منزل
 • طراحی و اجرای نما کامپوزیت و نمای بیرونی کلیه ساختمان های اداری و مسکونی
 • طراحی و اجرای باغ

دکوراسیون داخلی:

دکوراسیون داخلی باید به طور کامل با معماری داخلی ساختمان مطابقت و همخوانی داشته باشد. نور، رنگ، بافت، چیدمان و به طور کلی تمامی اجزا باید با معماری داخلی تناسب و هماهنگی داشته باشند. اگر بخواهیم این موضوع را کمی واضح تر بیان کنیم میتوانیم به یک مثال ساده اشاره کنیم. فرض کنید یک شومینه کلاسیک را در یک فضایی که از معماری مدرن برخوردار است به کار ببرید. مطمئنا هیچ گونه هماهنگی بین شومینه و سایر اجزای ساختمان وجود نخواهد داشت.

بعد از آنکه به  فضای یک ساختمان وارد میشوید مهمترین عضو بدن ما یعنی چشم ها فعالیت خود را به دو بخش تقسیم میکنند. این دو بخش عبارتند از دیدن و مشاهده کردن. تمام سعی و تلاش انسان برای زیباتر کردن فضای داخلی ساختمان ارضا کردن حس مشاهده در چشم ها میباشد. اما این به چه معنا است؟

در حقیقت دیدن در مرحله اول انجام میشود و تنها چند لحظه بیشتر انجام نمیشود اما موضوع مهمی که بعد از دیدن رخ میدهد مشاهده کردن است. مشاهده کردن میتواند چشم ها را ارضا کند. مشاهده کردن باعث میشود تا دین تصاویری که ثبت شده اند لذت بخش شود. دیدن در عرض چند ثانیه  و در همان ابتدا پایان می یابد اما مشاهده کردن مدت زمان بیشتری به طول می انجامد که همین موضوع لذت بخش بودن مشاهده را تایید میکند.

طراحان به بررسی دید مخاطب در طراحی اهمیت زیادی قائل هستند زیرا این موضوع بسیار مهم و حساس میباشد. در واقع طراحان از زوایای مختلف دید یک مخاطب را مورد بررسی قرار میدهند تا به عمق آنچه که یک مخاطب میبند و پردازش میکند پی ببرند.

انسان و رنگ:

رنگ ها از قدرت بسیا زیادی بر روی انسان برخوردار است. رنگ ها میتوانند باعث خستگی، آرامش، ناراحتی و کسلی در فرد شوند. رنگ آمیزی صحیح و متناسب با فضا میتواند بر روی رفتار و تمامی حالات افراد تاثیر گذار باشد. رنگ های مناسب میتوانند عملکرد افراد را تا حد زیادی بهبود ببخشند. بطور مثال رنگ آمیزی مناسب در بیمارستان ها میتواند تاثیر بسیار خوبی بر روی بیماران و بهبودی آنها داشته باشد. در ادامه به بررسی برخی از رنگ ها و تاثیر آنها خواهیم پرداخت.

از جمله رنگ های تحریک آمیز که تاثیر زیادی در بر انگیختن احساسات افراد دارد نارنجی میباشد. نارنجی بعد از رنگ های قرمز، زرد، سبز و بنفش از تحریک کننده ترین رنگ ها در پیرامون ما هستند.

رنگ کرم میتوان از رنگ های فعال کننده و محرک محسوب شود که حتی میتواند مهیج نیز باشد.

رنگ سبز از رنگ های آرامش بخش میباشد که بیشتر در مراکزی که افراد نیازمند آرامش میباشند مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله مکان هایی که رنگ سبز کاربرد بسیار زیادی دارد بیمارستان ها و آسایشگاه ها میباشند. البته ممکن است در اینگونه مراکز رنگ سبز بصورت ترکیبی در کنار رنگ های دیگر به کار رود.

رنگ های سرد و تیره تاثیر چند گانه ای دارند و نسبت به مکانی که قرار میگیرند تاثیرات متفاوتی را بر روی فرد میگذارند. این رنگ ها اگر دربالای سر قرار بگیرند ترسناک خواهند بود. اگر اگر در پهلو قرار بگیرند غم انگیز میشوند. دراین بین رنگ سفید از جمله رنگ هایی که نقش اساسی را در رنگ آمیزی ها ایفا میکند. رنگ سفید از خلوص بالایی برخوردار است و برای فرح بخشی محیط بسیار مناسب میباشد.

   ارسال نظر

   عنوان نظر :
   نام شما :
   ایمیل :