صفحه اصلی
خدمات آکام گستر کیش
نمای کامپوزیت
نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم

نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم

مراحل طراحی، اجرا و در نهایت نصب نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم:

1.  در مرحله اول که طراحی میباشد ابتدا آرشیتکت با در نظر گرفتن نظر کارفرما اقدام به طراحی مینماید. البته طراحی نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم با توجه به ظاهر و همچنین قابلیت های ورق کامپوزیت صورت میگیرد.

2. تمامی بخش های ساختمان که قرار است با نمای کامپوزیت پوشانده شود توسط دوربین های پیشرفته عکسبرداری و بررسی شده و  سپس بصورت عکس های سه بعدی ترسیم میشوند. این عکس های سه بعدی در اختیار مهندسان قرار میگیرند تا مراحل بعدی کار بر روی آنها انجام شود.

3. مهندسان بهترین روش ها را به کار میگیرند تا هر گونه ناترازی پوشانده شود و مدولاسیون بصورت نقشه برای مراحل بعدی ارائه میشود.

4. تیم طراحی با در اختیار داشتن نقشه نسبت به تنظیم و ایجاد نقشه های اجرایی اقدام میکنند. نصابان با در اختیار داشتن این نقشه ها میتوانند عملیات نصب را آغاز کنند. این نقشه ها شامل نقشه هایی همچون: نقشه اجرای زیرسازی، ورق کامپوزیت، فریم لس، کرتین وال، ساندویچ پنل، لوورآلومینیومی، نمای چوب ترمو و ... میباشد.

5. در پیاده سازی نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم ابتدا زیرسازی انجام میشود که شامل نصب کمربندهای نگه دارنده هستند.

6.  نصب ورق های نمای کامپوزیت بعد از زیرسازی آغاز میشود. ورق های کامپوزیت که مرحله به مرحله بر روی نما نصب میشوند بصورت نیمه جعبه هستند. این ورق ها بصورت خام قابل استفاده نیستند و برای تهیه آنها مراحلی طی میشود. از جمله مراحلی که برای ساخت ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم صورت میگیرد میتوان به شیار زنی، خم کاری و مونتاژ اشاره نمود. البته برای اینکه این ورق ها به خوبی برش داده شوند از دستگاه هایی پیشرفته ای مانند دستگاه cnc‌استفاده میشود.

7.  در مرحله پایانی نیز این ورق ها توسط ابزار آلات مخصوص نصب و در جای مناسب خود قرار میگیرند.

از جمله خدماتی که شرکت آکام گسترش کیش در مرحله اجرا نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم ارائه میدهد میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • طراحی فاز ۲ توسط مهندسین کارآزموده و مجرب انجام میشود.
 • برای تهیه و تولید ورق از بروز ترین تکنولوژی های روز دنیا بهره گرفته میشود که از جمله این دستگاه ها cnc‌ میباشد.
 • در مرحله نصب از پیشرفته ترین تجهیزات و نصب که تناسب کامل با شرایط ساختمان دارد استفاده میشود.
 • استفاده از دستگاه نورد و همچنین دستگاه های پرس که از پیشرفته ترین نوع دستگاه ها میباشند.
 • از لاستیک های درزبندی، چسب های مخصوص و دیگر تجهیزات برای درزبندی استفاده میشود.
 • شرکت آکام گسترش کیش برای جلوگیری از اعوجاج مدول های بزرگ از استیقنر های پیش تولید شده بهره میگیرد.
 • در تمامی مراحل اجرا از ابزارهای دقیق برای کنترل پروژه استفاده میشود.
 • در شرایط خاص از دستگاه های جوش پلی اتیلن برای اتصال استفاده میشود.

سیستم های نصب ورق کامپوزیت:

 • سیستم فیکس آهن:

در سیستم فیکس آهن برای انجام زیرسازی و ساخت کمربند از پروفیل های ساخته شده از آهن استفاده میشود. به دلیل کاربرد پروفیل های آهنی در این نوع سیستم از دستگاه جوش برای اتصال بخش های متفاوت استفاده میشود. تنها برای نصب ورق های نمای کامپوزیت از اتصالاتی مانند نبشی های آلومینیومی استفاده میشود. از نوارهای لاستیکی و چسب سیلیکون نیز برای آب بندی در این سیستم بکار برده میشود.

 • سیستم فیکس آلومینیوم:

در ساخت این سیستم از آلومینیوم و همچنین آهن استفاده میشود که برای جلوگیری از خورندگی بین آهن و آلومینیوم، لاستیک های دی الکتریکال به کار میروند. آب بندی این سیستم نیز مانند سیستم فیکس آهن توسط چسب سیلیکون و نوارهای لاستیکی انجام میشود.

 • سیستم هنگ:

در سیستم هنگ بعد از آنکه کمربندی های آهنی بمنظور زیرسازی نصب شدند سپس نبشی های آهنی بر روی آن تعبیه میشوند. ناودانی های ریلی آلومینیومی نیز در مرحله بعدی بر روی زیر سازی نصب میشوند. این سیستم نیز مانند سیستم فیکس آهنی و آلومینیومی از لاستیک دی الکتریکال استفاده میشود.

مزایای سیستم هنگ:

در این سیستم چه در زیرسازی و چه در روسازی ازآلومینیوم استفاده شده است که همین موضوع باعث شده تا تغییرات دمایی نتواند تاثیری را بر روی دفرمه شدن آن بگذارد.

 • ·        سیستم H:

در این سیستم ابتدا برای زیر سازی پروفیل های آهنی نصب شده و در مرحله بعد پروفیل های آلومینیومی بدون آنکه از لبه های برگشتی استفاده شود قاب میشوند. این سیستم تمامی مشکلات مربوط به آب بندی را حذف نموده و همچنین سرعت انجام کار را افزایش داده است.

   ارسال نظر

   عنوان نظر :
   نام شما :
   ایمیل :