صفحه اصلی
خدمات آکام گستر کیش
نمای کرتین وال

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال بر خلاف نماهای دیگر با مقداری فاصله از سطح ساختمان نصب میگردد و همین موضوع باعث میشود تا از بار مرده وارد شده بر ساختمان کاسته شود. نمای کرتین وال که در لغت به معنای دیوار پرده ای شکل است به نحوی طراحی و ساخته میشود تا در برابر تنشهایی که بصورت قائم و جانبی از جمله تکان های ناشی از زمین لرزه، باد شدید و همچنین وزن دیوار به آن وارد میشود مقاوت کند. در اجرای نمای کرتین وال از شیشه استفاده میشود که این شیشه نیز بر روی سازه کرتین وال نصب میگردد. نصب شیشه بر روی سازه کرتین وال باعث میشود تا ساختمان هیچگونه وزن ناشی از نما را تحمل نکند.

هر گونه نیروی بادی که به نمای کرتین وال وارد شود از طریق اتصالات واسط به قسمت سازه منتقل میشود. همانطور که گفته شد اجرای نمای کرتین وال با مقداری فاصله از ساختمان انجام میشود و به همین دلیل برای کاهش هزینه های ساختمان میتوان در ساخت آن از متریال هایی استفاده کرد که وزن و فیمت پایینتری دارند. به طور کلی برای بدنه و ساختار نمای کرتین وال از فلز آلومینیوم و همچنین شیشه برای نصب بر روی بدنه آلومینیومی استفاده میشود. البته شیشه یکی از متریال های به کار رفته در ساخت و اجرای نمای کرتین وال میباشد و بنا به درخواست کارفرما میتوان از متریال های دیگری همچون سنگ، کرکره، پنجره های چند جهته، پنل های فلزی و دریچه های تهویه نیز استفاده نمود. یکی از عمده دلایلی که از شیشه برای اجرای نمای کرتین وال استفاده میشود، قابلیت جذب گرما میباشد. شیشه از طریق جذب گرما میتواند انرژی مورد نیاز برای بنا را تامین نماید.

نمای کرتین وال

به سازه آلومینیومی نمای کرتین وال که در بالا نیز به آن اشاره کردیم لامل میگویند که این لامل ها به دو شکل عمودی و همچنین افقی به کار میروند. لامل هایی را که بصورت عمودی در اجرای نمای کرتین وال به کار میرود را مولیون و لامل های افقی را نیز ترنسم میگویند. اندازه لامل های عمودی و افقی در اجرای نمای کرتین وال متفاوت در نظر گرفته میشوند بدین صورت که لامل های افقی ارتفاع کمتر و لامل های عمودی ارتفاع بیشتری دارند. البته در چند سال گذشته به دلیل برخی تناسبات اندازه لامل ها بصورت یک اندازه در نظر گرفته میشود. نمای کرتین وال مزیت های زیادی را ایجاد میکند.

نمای کرتین بسیار سبک تر نسبت به سایر نماها میباشد و همین موضوع بار مرده ساختمان را کاهش داده است. نمای کرتین وال به صورت پیش ساخته تولید میشود که همین موضوع سرعت ساخت و اجرای نمای کرتین وال را بالا برده است. نمای کرتین وال در برابر حرارت، رطوبت و همچنین صوت عایق بسیار خوبی میباشد. هزینه هار بهره برداری و همچنین نگهداری ساختمان به دلیل بکارگیری از نمای کرتین وال کاهش می یابد. نور دهی داخل ساختمان پس از نصب نمای کرتین وال به شدت بیشتر میشود. مصرف انرژی به دلیل بکارگیری از نمای کرتین وال تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد. نمای کرتین وال در برابر تکان های ناشی از زلزله و باد مقاوت بسیار خوبی از خود نشان میدهد. شیشه های دو یا سه جداره را به راحتی میتوان بر روی نمای کرتین وال نصب نمود. هر نوع رنگبندی را میتوان برای نمای کرتین وال در نظر گرفت و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. نمای کرتین وال را میتوان با سایر پوشش ها به صورت ترکیبی به کار برد. درپوش های مختلف و متفاوتی را میتوان بر روی نمای کرتین وال بکار برد.

نمای کرتین وال ایمنی بسیار خوبی در برابر آتشسوزی دارد. اجرای نمای کرتین وال از مراحل گوناگونی تشکیل میشود. ابتدا مدولاسیون بر اساس طرح اولیه ارائه میشود و ضریب های موثر در پایداری سازه و همچنین میزان پرت مصالح نیز مورد توجه قرار میگیرد. در مرحله بعد ساخت و تولید مدول های کرتین وال انجام میشود. در مرحله سوم اجرای نمای کرتین وال آغاز میشود. براکت نگهدارنده در مرحله چهارم انجام میشود. در قدم پنجم تمامی کرتین والها بوسیله پیچ و مهره رگلاژ میشوند. نصب شیشه نیز در مرحله آخر قرار میگیرد. اجزای نمای کرتین وال به روش های مختلفی تولید میشوند که از جمله این روش ها روش استیک و یونیتایزد میباشد. در روش استیک که از پرکاربردترین روش ها نیز میباشد تمامی اجزا و قسمت های نما در محلی که قرار است نمای کرتین وال نصب گردد تولید میشود و سپس بر روی ساختمان نصب میشود.

نمای کرتین وال

روش یونیتایزد نیز دومین روشی میباشد که در آن تمام قسمت های نما در کارگاه های به صورت پیش ساخته تولید میشوند و بعد از ساخت، این قسمت ها به محل ساختمان انتقال داده میشوند. بعد از آنکه تمامی اجزا به محل ساختمان انتقال داده شدند سپس توسط افراد متخصص به صورت مرحله به مرحله نصب میشود. یکی از مزیت های روش یونیتایزد در حصول اطمینان از کیفیت بالای اجزای نما با تست های کنترل کیفی مکرر توسط کارشناسان میباشد. نمای کرتین وال از لحاظ ظاهری به دو دسته تقسیم میشود.

نمای فول فریم لس و نمای فیس کپ از جمله نماهایی هستند که در طراحی و اجرای نمای فریم وال مورد استفاده قرار میگیرند. در نمای فول فریم لس ابتدا نقشه برداری از ساختمان انجام میشود و سپس از براکت های آهنی و آلومینیومی برای نصب لامل های عمودی مورد استفاده قرار میگیرد. لامل های افقی نیز بوسلیه تجهیزات مخصوص و لقمه ها در محل هایی که از پیش مشخص شده اند نصب میگردند. بعد از آن نوبت به روکش های شیشه ای و سرامیکی میرسد که بر روی لامل ها نصب میشوند. بعد از نصب درزهایی بر روی لامل ها بوجود می آید که برای پوشاندن این درزها از چسب های مخصوص مقاوم در برابر آفتاب استفاده میشود. نمای کرتین وال فول فریم لس از ویژگی و مزتیهای زیادی برخوردار است. بعد از اجرای نمای کرتین وال فول فریم لس ظاهری یکنواخت و یکپارچه از شیشه بوجود می آید که بسیار زیبا میباشد.

نصب شیشه در این نوع نمای کرتین وال به سهولت و آسانی انجام میشود. در لامل های آلومینیومی نمای کرتین وال فریم لس میتوان از رنگبندی های متنوعی استفاده نمود. به دلیل استفاده از پروفیل های thermal break در این نما، عایق صوتی و حرارتی بسیار خوبی میباشد. واشرهای مخفی و لاستیک های مخصوص به کار رفته در نمای فریم لس باعث شده تا آب بندی بسیار خوبی داشته باشد. لامل های آلومینیومی این نوع نمای کرتین وال از انتقال هرگونه تنش به شیشه جلوگیری میکند. لامل های آلومینیومی عملکرد مستقلی در برابر تنش هایی همچون زلزله دارد. امکان استفاده از بازشوهای مخفی در اجرای نمای کرتین وال فریم لس وجود دارد.

نمای کرتین وال

مدول های آلومینیومی نمای کرتین وال فریم لس قابلیت تبدیل به بازشو را دارند. در نمای فیس کپ بعد از انجام مراحل نقشه برداری، کمربندهای فلزی در محل نصب شده و سپس لامل های عمودی و همچنین افقی نصب میشوند. سنگ و شیشه ای که در این نوع نمای کرتین وال قرار است بر روی لامل های فلزی و عمودی نصب شوند توسط چسب نصب نمیشوند و به جای آن از نگهدارنده و دوک ها استفاده میشود. سیستم فیس کپ نسبت به سیستم فریم لیس مزیت هایی دارد. سرعت اجرای نمای کرتین وال فیس کپ بالاتر است که یک ویژگی بسیار مهم محسوب میشود.

در اجرای نمای کرتین وال سیستم های دیگری نیز وجود دارند. سیستم GE50SC از سیستم هایی است که بیشترین کاربرد آن در هتل، فرودگاه، بیمارستان و مکان های عمومی و همچنین ساختمان های مسکونی میباشد. نوع خاصی از مونتاژ برای این سیستم به کار میرود که منظزه ای بسیار زیبا را ایجاد میکند که شیشه ای میباشد. اجرای دهانه های عریض در این سیستم به لطف بکارگیری از سیستم مونتاژ سریع توسط پروفیل هایی که عمق آنها متفاوت میباشد میسر است. تهویه به روش های دستی و اتوماتیک به دلیل بکارگیری بازشوهای مخفی در این سیستم اجرای نمای کرتین وال میسر شده است. تمام درب ها و همچنین بازشوها بر روی این سیستم قابل پیاده سازی هستند و محدودیتی از لحاظ به کارگیری انواه درب ها و بازشوها ندارد. ویژگی های زیادی در  سیستم GE50SC وجود دارد. انتقال حرارت در این سیستم تا حد زیادی پایین است. برای تولید پروفیل های این سیستم از پلی آمید تقویت شده که دارای ۲۵ درصد الیاف شیشه ای میباشد استفاده شده است.

پروفیل های به کار رفته در این سیستم نمای کرتین وال از نوع مولیون و ترنسم با عمق های مختلف میباشد. برای رنگ آمیزی این سیستم میتوان از تمامی رنگ های پودری که در کدهای RAL موجود هستند استفاده نمود. این سیستم به حدی آب بندی و هوابندی خوبی دارد که اجازه عبور کوچکترین گرد و غباری را نمیدهد. مشخصات فیزیکی این سیستم نیز عبارتند از:‌عرض ۵۰ میلیمتر،‌عمق ۵۰ تا ۲۳۵ میلیمتر و ضریب انتقال حرارتی W/M/2/3 و ضریب انتقال حرارتی WM1033. از دیگر سیستم هایی که اجرای آن توسط پروفیل هایی با عمق متوسط و در دهانه عریض میسر است، سیستم GE50ICV میباشد. بکارگیری از این سیستم باعث ایجاد نمای بسیار زیبا در ساختمان به دلیل استفاده از خطوط عمودی و افقی یکسان و کابرد در برش های زاویه دار، بادامی و صاف میشود.

نمای کرتین وال

نصب و اجرای این سیستم از نمای کرتین وال ویژگی هایی را برای ساختمان بوجود می آورد. این سیستم از ضخامت بدنه ۵۰ میلیمتری برخوردار است. ضخامت پروفیل های در نظر گرفته شده برای ان سیستم ۱.۶،۲،۳ میباشد. با بکارگیری ار لامل ۵۰ میتوان از بازشو مخفی در این سیستم نمای کرتین وال استفاده کرد. محتویات استاتیکی که در کاتالوگ کالا وجود دارد باعث سهولت انتخاب و سفارش میشود. فیلترهای به کار رفته در این سیستم بمنظور آب بندی  و هوابندی از نوع EPDM میباشد. در رنگ آمیزی این سیستم هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و میتوان از تمامی رنگ های پودری استفاده نمود. یکی از سیستم هایی که در دهانه های با ارتفادع بالا به کار میرود سیستم CE50SG‌میباشد. سیلیکون کاری در این سیستم نمای کرتین وال به روش متفاوت و جدیدی انجام میشود که همین موضوع باعث شده تا مونتاژ سریع و اتصال شیشه به فریم آلومینیومی به آسانی انجام شود. چندین ویژگی در سیستم CE50SG وجود دارد. بدنه این سیستم با ضخامت ۵۰ میلیمتر در نظر گرفته شده است. ضخامت پروفیل های سیستم CE50SG‌ بصورت ۱.۶، ۲، ۳ میباشد. از سیستم کلنگی که بصورت معکوس عمل میکند برای بازشوهای این سیستم استفاده شده است برای تهویه هوا مناسب میباشد.

تمام فیلترهایی که برای این سیستم نمای کرتین وال به کار رفته از نوع EPDM‌میباشد. رنگ های به کار رفته در این سیستم نیز ار نوع پودری میباشد که استفاده از هر نوع رنگ از نوع پودری نیز میسر میباشد. عمق این سیستم نیز ۵۰ تا ۲۳۵ میلیمتر است. سیستم CE50  از سیستم های است که با روش مونتاژ سیلیکونی تولید میشود و پروفیل های به کار رفته در آن نیز از عمق های متفاوتی برخوردا هستند. این سیستم نمای کرتین وال برای نماهایی که از دهانه عریض برخوردار هستند مناسب و کاربردی میباشد. ویژگی های سیستم CE50 نیز عبارتند از ضخامت بدنه ۵۰ میلیمتر، ضخامت پروفیل ۱.۶، ۲، ۳، بازشوهای مخفی با امکان تهویه هوا،‌فیلترهای از نوع EPDM و امکان رنگ آمیزی با رنگ های پودری.

سیستم IZOCE50‌ یکی دیگر از سیستم های نمای کرتین وال است که از سیستم های مونتاژ سیلیکونی و سیستمی ترمال بریک است که برای نما با دهانه عریض مناسب میباشد و از پروفیل های با عمق متفاوت تولید میشود. ویژگی های به کار رفته در این سیستم ضخامت بدنه ۵۰ میلیمتری، ضریب حرارتی پایین، پروفیل هایی با ضخامت ۱.۶، ۲، ۳ ، بازشوهای مخفی برای تهویه هوا،‌ بکارگیری از پلی آمید مسلح با ۲۵ درصد الیاف شیشه ای، تولید در رنگ های پودری و فیلترهای از نوع EPDM‌میباشد. سیستم KE50 برای دهانه های عریض مناسب میباشد و از پروفیل های عمق متوسط تولید میشود. برای اینکه بتوان جلوه زیباتری را برای این سیستم ایجاد نمود میتوان از درپوش های صاف، بادامی و زاویه دار استفاده نمود. سیستم KE50 از ویژگی و مزیتهایی برخوردار است. نصب و اجرای سیستم های درب و پنجره تک و دوحالته و همچنین کلنگی در این سیستم نمای کرتین وال وجود دارد. پروفیل های این سیستم از ضخامت ۱.۶،۲،۳برخوردار هستند. تهویه هوای این سیستم از طریق بازشوهای مخفی امکان پذیر است. فیلتر های هوابندی و آب بندی از نوع EPDM‌ میباشد. رنگ های پودری این سیستم از نوع RAL و آنادایز است. سیستم IZOKE50 از جمله سیستم های ترمال برک است که از پروفیل های عمق متوسط و همچنین درپوش های افقی برای ساخت آن استفاده میشود.

نمای کرتین وال

برای نماهای دهانه عریض میتوانید این سیستم نمای کرتین وال را اجرا کنید و از درپوش های بادامی، زاویه دار و صاف بهره میبرد. ویژگی های موجود در این سیستم عبارتند از بدنه با ضخامت ۵۰ میلیمتری، انتقال حرارت پایین، بازشوهای تک حالته، دو حالته و کلنگی دارای قابلیت تهویه ، بازشو های دارای تهویه هوا، پروفیل های آلومینیومی با ضخامت ۲ و ۳،۲ میلیمتر، فیلترهای از نوع EPDM‌ و تولید در رنگ های پودری RAL. سیستم YE50 از سیستم های نیمه درپوش دار است که نحوه نصب آن بر روی پروفایل های افقی و همچنین عمودی بستگی به خطوط نما دارد. اجرای سیستم YE50 نیاز به پروفیل هایی دارد که عمق آنها متوسط باشد و برای نما با دهانه متوسط مناسب است. درپوش هایی نیز که میتوان در این سیستم مورد استفاده قرار داد از نوع بادامی، صاف و زاویه دار میباشد. در این سیستم نمای کرتین وال نیز مانند سیستم های دیگر ویژگی هایی وجود دارد. بدنه بکار رفته در این سیستم ضخامت ۵۰ میلیمتری دارد. درپوش های به کار رفته در این سیستم ار نوع افقی و عمودی است.

ضخامت پروفیل های به کار رفته در سیستم ۱.۶، ۲ و ۳ میلیمتر میباشد. از فیلترهای آب بندی و هوا بندی در این سیستم نمای کرتین وال به کار رفته است که از نوع EPDM میباشد. کد رنگ های به کار رفته در تولید سیستم EPDMاز نوع RAL و آنادایز میباشد. سیستم MN86 ازجمله سیستم های ترمال برک است که از زوارهای نصب شیشه بهره میبرد و این زوار ها باعث میشوند تا در نمای ساختمان شبکه های زیبایی ایجاد شود. نوع پروفیلی که در این سیستم به کار رفته است از نوع عمق متوسط میباشد که همین موضوع باعث شده تا برای نما با دهانه عریض مناسب باشد. سیستم MN86 از ویژگی های بسیار زیادی برخوردار است. عرضه بدنه این سیستم نمای کرتین وال ۸۶ میلیمتر میباشد. انتقال حرارت UW در این سیستم با ضریب WM2K2/5 و انتقال حرارت UF‌در آن با ضریب WM2K2/3 انجام میشود. بیرون و داخل نما از ضخامت پروفیل یکسانی برخوردار است. بازشوهای تعبیه شده در این سیستم از لولاهای مخفی برخوردار هستند. این سیستم از بیرون و همچنین داخل نما قابلیت مونتاژ را دارد. درب مخفی بیرون بازشو در این سیستم نمای کرتین وال امکان تهویه هوا را بوجود آورده است. برخلاف سیستم های دیگر در این سیستم نیازی به سیلیکون برای مونتاژ نیست. پروفیل های به کار رفته در این سیستم در ضخامت ۱.۷ . ۲.۹ میلیمتر میباشد.

نوع پلی آمید به کار رفته در این سیستم نمای کرتین وال از نوع مسلح با ۲۵ درصد الیاف شیشه ای میباشد. میزان مقاومتی که این سیستم در برابر باز و بسته شدن میتواند از خود نشان دهد،‌KEZ 11000 میباشد. رنگ های پودری نوع RAL  و آنادایز را میتوان برای رنگ آمیزی این سیستم میتوان به کار برد. سیستم AC70 برای دهانه هایی با ارتفاع بالا مناسب میباشد و در آن امکان بسیار مناسبی به کار گرفته شده است که از طریق پروفیل های آهنی میتوان آنرا تقویت نمود. برای طراحی نما نیز میتوان از درپوش هایی استفاده نمود که در نوع تخت، بادامی و قوس دار میباشد. سیستم AC70 از ویژگی هایی برخوردار است. عرض بدنه ۷۰ میلیمتری برای این سیستم نمای کرتین وال در نظر گرفته شده است. ضخامت پروفایل های این سیستم ۲ میلیمتر است. سیستم های مختلفی را از جمله بازشو تک حالته، دو حالته و کلنکی را میتوان بر روی این سیستم تعبیه نمود. قیلتر های هوابندی و آب بندی سیستم AC70 از نوع EPDM‌ است. این سیستم نمای کرتین وال را میتوان در رنگ های پودری با کد RAL و آنادایز تولید نمود.

نمای کرتین وال

سیستم MN85EFS‌ از جمله سیستم های ترمال بریک است که میتوان آنرا برای نما با دهانه عریض اجرا نمود. این سیستم در برابر فشار باد مقاومت بسیار خوبی دارد و نصب آن در کارگاه با سرعت بالایی انجام میشود.ضریب حرارتی این سیستم بالا بوده و همچنین برای تولید نیاز زیادی به استفاده از آلومینیوم ندارد که همین موضوع تولید آنرا مقرون بصرفه ساخته است. برای تهویه هوای این سیستم نمای کرتین وال میتوان از لنگه مخصوص و موازی استفاده نمود. ویژگی های زیادی در سیستم MN85EFS وجود دارد. پروفیل به کار رفته در این سیستم دارای عمق ۱۲۰ میلیمتر میباشد. انتقال حرارتی در این سیستم با ضریب پایینی انجام میشود. ضخامت های پروفیل های این سیستم ۲/۲ و ۳/۵ میلیمتر میباشد. لنگه مخفی به کار رفته در این سیستم از نوع معکوس و مداری میباشد. پروفیل ترمال برک به کار رفته در این سیستم از نوع پلی آمید ۲۵ درصد با الیاف شیشه ای میباشد. برای آب بندی،‌هوا بندی و همچنین جلوگیری ار ورود گرد و غبار فیلترهای EPDM در این سیستم به کار رفته است. رنگ های پودری با کد RAL و آنادایز را میتوان برای این سیستم بکار برد.

از شیشه های چند جداره برای ساخت و اجرای نمای کرتین وال استفاده میشود که در ادامه با برخی از آنها آشنا میشویم. شیشه های دو جداره همانطور که از نامش نیز پیداست از دو قسمت تشکیل شده است که یک لایه اسپایسر آلومینیومی جداکننده نیز مابین آن قرار میگیرد. فاصله دو شیشه باید با مواد مخصوصی پر شود که از جمله این مواد باید به گاز آرگون و SF6‌ نام برد. از گاز آرگون بمنظور عایق حرارتی و از SF6 برای عایق صوتی استفاده میشود. حتی میتوان از ترکیب این دو در بین دو جداره استفاده نمود تا شیشه دو جداره برای نمای کرتین وال به عایق صوتی و حرارتی مجهز شود. شیشه های دو جداره مزیت ها و ویژگی هایی دارند که به آنها خواهیم پرداخت.

گازهای به کار رفته در بین دو جداره از این شیشه برای نمای کرتین وال باعث شده تا عایق حرارتی  وصوتی بسیار مناسبی محسوب شود و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی زیادی شود. شیشه دو جداره عایق صوتی بسیار خوبی میباشد که میتواند در برابر ۴۱ تا ۴۳ دسیبل صدا مقاومت کند. تولید گازه های آلاینده تا ۷۰ درصد کاهش می یابد. شیشه دوجداره دمامی هوا را به خوبی کنترل میکند و کارایی سیستم تهویه را نیز افزایش میدهد. در شیشه های معمولی امکان ایجاد قطرات آب بر روی شیشه وجود دارد ولی بر روی شیشه های دو جداره نمای کرتین وال هیچگونه قطره آبی تشکیل نمیشود. شیشه های سه جداره نیز از انواع شیشه ها هستند که از ۳ قسمت تشکیل شده اند و دارای مزیت های بیشتری میباشد. شیشه سه جداره عاق حرارتی و صوتی بسیار مناسب میباشد که ضریب انتقال در آن بسیار پایین است. شیشه سه جداره میتواند تا ۵۵ دسیبل از انتقال صوت جلوگیری کند. امکان عبور نور خورشید در شیشه های سه جداره تا حد زیادی کاهش یافته است.

نمای کرتین وال

در شیشه های سه جداره احتمال عبور آلودگی های موجود در هوا از جمله گرد و غبار به پایین ترین حد خود رسیده است. انواع یراق آلات استاندارد را میتوان بر روی این نوع شیشه نصب نمود. اشکال بازشو و شکل پذیر در شیشه های سه جداره تنوع زیادی دارند. نوع دیگری از شیشه که بصورت چاپ دار تولید میشود و در نمای کرتین وال استفاده می شود، اسپندرال میباشد. این شیشه از جمله شیشه های غیر شفاف در نمای کرتین وال است که برای تولید آن از روش پخت سرامیکی استفاده میشود. از شیشه اسپندرال  در مواقعی استفاده میشود که ساکنین تمایلی به دیده شدن داخل ساختمان از بیرون را نداشته باشند. قابلیت غیر شفاف بودن شیشه اسپندرال به نحوه پخت آن در کوره باز میگردد. در هنگام پخت شیشه اسپندرال در کوره از رنگ های گوناگونی برای چاپ بر روی شیشه استفاده میشود که در نهایت باعث غیرشفاف شدن آن میگردد. قبل از اینگه شیشه اسپندرال بر روی ساختمان ها و نمای کرتین وال به کار گرفته شود از شیشه رفلکس استفاده میشد اما به دلیل اینکه شیشه های رفلکس به هنگام شب جلوه بدی را ایجاد میکردند و همچنین نمای داخل ساختمان قابل مشاهده بود به مرور زمان منسوخ شدند. از جمله کاربردهای شیشه اسپندرال را میتوان نمای کرتین وال ، پوشاندن سطوح ما بین طبقات، سقفهای شیشه ای، ویترین فروشگاه ها، پارتیشن، دکوراسیون داخلی نام برد. نکاتی در مورد تطابق این نوع شیشه با نما وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

شیشه های اسپندرال زمانی قادر خواهند بود با سایر شیشه هایی که بر روی نما به کار رفته است تطابق ایجاد کنند که شیشه های مجاور در آنها از ویژگی عبور نور در کمترین حد ممکن برخوردار باشد. برای اینکه هماهنگی و یا تضاد خوبی بین شیشه اسپندرال با سایر شیشه ها ایجاد شود باید نسبت به طرحی که معمار ارائه میدهد قبل از سفارش این شیشه یک نمونه از آن در نمای کرتین وال نصب شود تا مشخص شود که هماهنگی بوجود می آید یا خیر. برای اینکه از انباشت حرارت در پشت شیشه اسپندرال جلوگیری شود باید از شیشه اسپندرال سکوریت شده استفاده نمود. برای اینکه تضادی بین شیشه اسپندرال و همچنین دیگر شیشه ها در روزهای ابری بوجود نیاید باید از شیشه های اسپندرال دوجداره استفاده نمود. البته بکارگیری شیشه اسپندرال دوجداره مزیت بزرگ دیگری را بوجود می آورد که باعث میشود تا شیشه عمق دار به نظر برسد. هر طرح و رنگی را در هنگام چاپ شیشه اسپندرال برای نمای کرتین وال میتوان اعمال نمود. برای اینکه شیشه اسپندرال در برابر آسیب هایی همچون خراشیدگی، مواد شیمیایی و همچنین پوسته شدن مقاوم باشد بهتر است نوع سکوریت آن در نمای کرتین وال استفاده شود تا ماندگاری و همچنین دوام بیشتری داشته باشد.

   ارسال نظر

   عنوان نظر :
   نام شما :
   ایمیل :